-
×
ASYOU 90's crop top
RM39.00 -
×
Loose fit denim short
RM95.00 -
×
Champion men's t-shirt
RM85.00 -
×
Asso limited edition suit
RM185.00 -
×
Asso cat eye sunglasses
RM50.00
Categories:Skirts
Cropped tennis skirt
0 Reviews
Write a review
RM40.00
Free shipping
for orders over $200
Free gift wrapping
Description
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
Additional information
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 200 cm |
| size-clothes | S, M, L |
| fabric | Cashmere, Corduroy, Denim, Lyocell, Other, Tracksuit, Viscose, Wool |
| color | Black, Blue, Green |
Size & Shape
| Size | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chest | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 118 |
| Waist | 64 | 70 | 76 | 82 | 88 | 94 | 100 |
| Seat | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 120 |
| Shoulders | 71 | 72 | 74 | 75 | 77 | 79 | 82 |
| Length | 164 | 167 | 170 | 173 | 176 | 179 | 182 |
Be the first to review “Cropped tennis skirt” Cancel reply


Reviews
There are no reviews yet.