-
×
Cropped tennis skirt
RM40.00 -
×
Asso slim cord trousers
RM50.00 -
×
Vans trainers in white
RM60.00 -
×
Champion men's t-shirt
RM85.00 -
×
Round circle earrings
RM20.00 -
×
GUESS 100% wool cap
RM14.00 -
×
Topshop training t-shirt
RM21.00 -
×
Flexfit kryptek cap
RM15.00 -
×
Fleece plain sweatshirt - M
RM60.00
“Fleece plain sweatshirt” has been added to your cart. View cart
Categories:Pullovers
Fleece plain sweatshirt
RM60.00
Free shipping
for orders over $200
Free gift wrapping
Description
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 200 cm |
| color | Orange, White, Yellow, Black, Blue, Green, Red |
| size-clothes | M, L, XL, XXL |
| fabric | Cashmere, Cotton, Denim, Lyocell, Polyester, Silk, Tracksuit, Viscose |
Size & Shape
| Size | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chest | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 118 |
| Waist | 64 | 70 | 76 | 82 | 88 | 94 | 100 |
| Seat | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 120 |
| Shoulders | 71 | 72 | 74 | 75 | 77 | 79 | 82 |
| Length | 164 | 167 | 170 | 173 | 176 | 179 | 182 |
Add a review Cancel reply
Reviews