-
×
Asso mens laptop bag
RM170.00 -
×
Stretch wireless bra
RM75.00 -
×
Maxx metal sunglasses
RM70.00 -
×
Mens pom snow beanie
RM17.00 -
×
Cotton unlined bralette
RM68.00 -
×
Seamless bomfort bralette
RM80.00 -
×
Columbia bundle beanie
RM20.00 -
×
Asso sweatshirt blue
RM72.00 -
×
Asso preppy sunglasses
RM40.00 -
×
Gym sleeveless hoodie
RM130.00 -
×
L'Oreal Paris lipcolour
RM60.00 -
×
Curve maxi cardigan
RM40.00
“Curve maxi cardigan” has been added to your cart. View cart
Categories:Sweatshirts
Asos knitted cardigans
0 Reviews
Write a review
RM109.00
--1%
Sale ends
07
d
16
h
58
m
07
s
Free shipping
for orders over $200
Free gift wrapping
Description
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
Additional information
| color | Orange, White, Yellow, Black |
|---|---|
| fabric | Cashmere, Corduroy, Cotton, Denim, Lyocell, Other, Polyester, Silk, Tracksuit, Viscose, Wool |
Size & Shape
| Size | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chest | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 118 |
| Waist | 64 | 70 | 76 | 82 | 88 | 94 | 100 |
| Seat | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 120 |
| Shoulders | 71 | 72 | 74 | 75 | 77 | 79 | 82 |
| Length | 164 | 167 | 170 | 173 | 176 | 179 | 182 |
Be the first to review “Asos knitted cardigans” Cancel reply
You may also like…
Striped cardigan black
Textured knit sweater
Color
Bestsellers
Asos knitted cardigans
RM109.00Color
Textured knit sweater
Color

Reviews
There are no reviews yet.