-
×
Round circle earrings
RM20.00 -
×
Rising sun necklace
RM110.00 -
×
Celtic pendant necklaces
RM210.00 -
×
Steve Madden sweatshirt
RM99.00 -
×
Bow gold claw clips
RM50.00 -
×
Steve NY handle bag
RM155.00 -
×
JDY cardigan in stripe
RM90.00 -
×
Striped cardigan black
RM59.00 -
×
Wool high neck jumper
RM70.00 -
×
Skinny suit jacket in navy
RM160.00
“Skinny suit jacket in navy” has been added to your cart. View cart
Categories:Suits
Double breasted suit set
RM150.00
Free shipping
for orders over $200
Free gift wrapping
Description
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
Additional information
| size-clothes | S, M, L, XL, XXL |
|---|---|
| color | Orange, White, Yellow, Black, Blue, Green, Red |
| fabric | Cotton, Other, Polyester, Tracksuit, Viscose |
Size & Shape
| Size | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chest | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 118 |
| Waist | 64 | 70 | 76 | 82 | 88 | 94 | 100 |
| Seat | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 120 |
| Shoulders | 71 | 72 | 74 | 75 | 77 | 79 | 82 |
| Length | 164 | 167 | 170 | 173 | 176 | 179 | 182 |
Add a review Cancel reply

Reviews