-
×
Wool high neck jumper
RM70.00 -
×
Business men's suits
RM580.00 -
×
DKNY hipster 4 pack
RM50.00 -
×
Black anvil leather belt
RM110.00 -
×
KM leather dress belt
RM70.00 -
×
Jaded London pant jean
RM40.00 -
×
Vera bra (+1 cup size)
RM90.00 -
×
Curve maxi cardigan
RM40.00
“Curve maxi cardigan” has been added to your cart. View cart
Categories:Coats
Leather blazer in black
RM95.00
Free shipping
for orders over $200
Free gift wrapping
Description
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
Additional information
| color | Orange, White, Yellow, Black, Blue, Green, Red |
|---|---|
| fabric | Cashmere, Denim, Lyocell, Polyester, Tracksuit, Viscose |
| size-clothes | M, L, XL, XXL |
Size & Shape
| Size | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chest | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 118 |
| Waist | 64 | 70 | 76 | 82 | 88 | 94 | 100 |
| Seat | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 120 |
| Shoulders | 71 | 72 | 74 | 75 | 77 | 79 | 82 |
| Length | 164 | 167 | 170 | 173 | 176 | 179 | 182 |
Add a review Cancel reply

Reviews