-
×
Cut out textured dress
RM80.00 -
×
Celtic pendant necklaces
RM210.00 -
×
Steve Madden sweatshirt
RM99.00 -
×
Lavender tassel earring
RM15.00 -
×
Tracksuit hoodie / jogger
RM40.00 -
×
Topshop training t-shirt
RM21.00
“Topshop training t-shirt” has been added to your cart. View cart
Categories:Sportswear
Mens training shorts
RM20.00
Free shipping
for orders over $200
Free gift wrapping
Description
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
Additional information
| color | Orange, White, Yellow, Black, Blue, Green, Red |
|---|---|
| fabric | Cotton, Lyocell, Other, Polyester, Silk, Tracksuit, Viscose |
| size-clothes | S, M, L, XL, XXL |
Size & Shape
| Size | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chest | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 118 |
| Waist | 64 | 70 | 76 | 82 | 88 | 94 | 100 |
| Seat | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 120 |
| Shoulders | 71 | 72 | 74 | 75 | 77 | 79 | 82 |
| Length | 164 | 167 | 170 | 173 | 176 | 179 | 182 |
Add a review Cancel reply

Reviews