-
×
GAP gibbed crop top
RM56.00 -
×
Tapered smart trousers
RM90.00 -
×
Cotton shoulder dress
RM40.00 -
×
Zara 301 denim short
RM80.00 -
×
Fit jean shorts with rips
RM60.00 -
×
Blusher reloaded pink
RM22.00
Categories:Dresses
Shoulder trapeze dress
0 Reviews
Write a review
RM160.00
Free shipping
for orders over $200
Free gift wrapping
Description
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
Additional information
| color | Orange, White, Yellow, Black, Blue, Green, Red |
|---|---|
| fabric | Cotton, Other, Polyester, Silk |
| size-clothes | S, M, L |
Size & Shape
| Size | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chest | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 118 |
| Waist | 64 | 70 | 76 | 82 | 88 | 94 | 100 |
| Seat | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 120 |
| Shoulders | 71 | 72 | 74 | 75 | 77 | 79 | 82 |
| Length | 164 | 167 | 170 | 173 | 176 | 179 | 182 |
Be the first to review “Shoulder trapeze dress” Cancel reply


Reviews
There are no reviews yet.