-
×
Womens oversized sweater
RM60.00 -
×
Roman numerals ring
RM90.00 -
×
Tracksuit hoodie / jogger
RM40.00 -
×
Bow gold claw clips
RM50.00 -
×
Ring new sterling silver
RM18.00 -
×
Asso 175 denim short
RM49.00 -
×
Curve 2 in 1 jumpsuit
RM39.00 -
×
Forplay womens bustiers
RM60.00 -
×
BOSS garney leather belt
RM80.00 -
×
Sweatshirt in two colors
RM50.00 -
×
Kate Spade handbag
RM90.00 -
×
Chunky sneakers women
RM70.00
“Chunky sneakers women” has been added to your cart. View cart
Categories:Sneakers
Vans trainers in white
0 Reviews
Write a review
RM60.00
Free shipping
for orders over $200
Free gift wrapping
Description
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| size-clothes | M, L, XL, XXL |
Size & Shape
| Size | XS | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chest | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 118 |
| Waist | 64 | 70 | 76 | 82 | 88 | 94 | 100 |
| Seat | 82 | 88 | 94 | 100 | 106 | 114 | 120 |
| Shoulders | 71 | 72 | 74 | 75 | 77 | 79 | 82 |
| Length | 164 | 167 | 170 | 173 | 176 | 179 | 182 |
Be the first to review “Vans trainers in white” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.